Співробітники фіскальної служби повідомили, що час і дата відправки органами ДФС першої квитанції, якщо в ній буде зазначено дані про те, що документ збережений на центральному рівні, буде вважатися часом і датою подання електронного документа платником податків.
Податківці міста Києва пояснили, що визначено положеннями розділу I Інструкції № 233.
Перша квитанція (з інформацією про отримання електронного податкового документа) - є електронним документом, сформованим програмою ДФС, який засвідчує власне те, що документ отримано і коли це сталося (дата, час).
Друга квитанція (про те, що електронний документ прийнятий) - є електронним документом, сформованим програмою ДФС, який повідомляє про те прийнятий або Пропущені податковий документ в базу ДФС.
Згідно п. 7.4 розділу III перша квитанція підтверджує, що електронний документ отриманий ДФС.
Згідно п. 7.5 розділу III Інструкції друга квитанція підтверджує те, що документ збережений в базі даних ДФС, якщо квитанція містить:
- реквізити прийнятого електронного податкового документа
- відповідність електронного податкового документа затвердженому стандарту електронного документа
- результати перевірки електронного цифрового підпису
- інформацію про платника податків
- час, дату прийому
- реєстраційний номер
- податковий період, за який подається податкова звітність
- дані про те, хто відправив квитанцію.
Якщо електронний документ, надісланий платником податків містить помилки, то в другій квитанції про це буде вказано з описом причин, чому такий документ не може бути прийнятий.
Тобто, дата і час подачі електронного документа платником податків буде вважатися дата і час відправки першої квитанції (якщо там написано, що документ збережений на центральному рівні). Також сказано, що ДФСУ є відправником другої квитанцій, яка містить інформацію про реєстрацію звітності по ЄСВ в реєстрі.
|